bog

Jak vybrat potah na matraci?

3. března 2024
silver-active-detail1.jpg

Novým potahem na matraci můžete výrazně omladit svou matraci a vylepšit její hygienu. U nás vám ušijeme potah na matraci na míru. Tzn. že rozměr potahu může zadat libovolně po centimetrech. Můžete zadat rozměr samotného jádra, případně pokud původní potahová látka neměla větší tloušťku jak 2 cm, můžete zadat celkový rozměr matrace, např. 90×200 cm. Při zadávání rozměru potahu na matraci si libovolně můžete zvolit i jeho výšku. Nemusíte tak složitě hledat potřebný rozměr mezi hotovými potahy.

Na výběr máte z několika látek. Mezi nejoblíbenější patří Silver active, kde přítomné stříbro brání množení bakterií a potah tak není třeba často prát. Pro osoby, které se více potí, je vhodný potah Bamboo, jež má výbornou savost a stejně tak rychle schne.

Co se týče údržby, tak všechny potahy mají zip kolem celého obvodu. Snadno tak oddělíte horní, ušpiněnou část potahu, přičemž spodní polovina zůstane na místě. Výsledkem je snazší manipulace a i potahy z větších matrací vyperete v běžné pračce.

Nový potah na matraci na míru bez příplatku vám ušijeme do 7 dní.

Taštičková matrace na míru

23. září 2022

Nově si v našem showroomu můžete nechat sestavit a ihned vyzkoušet matraci s taštičkovým jádrem. V nabídce máme luxusní 18cm jádro z pružinových taštiček s hustotou 500 taštiček na m2. Na jeho základě lze vytvořit středně tvrdou až tvrdou matraci s výbornou životností a skvělými ortopedickými vlastnostmi. Kombinovat jej lze se všemi pěnami vč. paměťových a dále i s přírodními materiály typu kokos či koňské žíně. Objednejte se do našeho showroomu a nechte si vytvořit matraci přesně pro vás.

Matraci na taštičkovém jádru si můžete objednat i online v našem konfigurátoru. Taštičková jádra jsou v nabídce ve středně tvrdém a tvrdém provedení s nosností až 140 kg. Mají označení Spring 4/5 a lze je kombinovat se všemi vrstvami a vytvořit si tak perfektní matraci na míru.

Mezi hlavní přednosti matrace s taštičkami patří dobrá prodyšnost a životnost. Matraci vám můžeme vyrobit jako jednostrannou, pokud víte, že matraci nebudete otáčet, což vám ušetří finance. Nebo jako oboustrannou, kde každá strana může být jiná (např. z jedné měkčí a z druhé tvrdší). Na základě taštičkového jádra lze snadno vytvořit i poměrně vysokou matraci (klidně až cca 40 cm vysokou), která vám usnadní vstávání z lůžka. Jako naše ostatní matrace lze i matraci s taštičkovým jádrem vybavit libovolným pratelným potahem z naší nabídky.

Nový potah na skládací a vícedílné matrace

12. listopadu 2020

Matrace složené ze tří samostatných kusů určitě zná nejedna česká domácnost. V řádě z nich určitě ještě slouží jako záložní spaní, případně byly přesunuty na chaty a chalupy. Jádro ještě může dobře sloužit, ale možná si říkáte, že potah matrace by již chtělo vyměnit.

Pokud potřebujete ušít nový potah na skládací matraci, dvoudílnou, třídílnou nebo vícedílnou matraci, máme pro vás řešení. V rámci naší nabídky potahů na matrace si vyberte typ potahové látky a jako rozměr zadejte celkový rozměr vaší vícedílné matrace. Např. když budete chtít ušít potah na 3 kusy matrací, každá o rozměru 80×65 cm, zadáte celkový rozměr 80×195 cm. Celkovou vypočtenou cenu pak zvýšíte o 10% v případě 2 ks, o 20% v případě 3ks, o 30% v případě 4ks atd. Potahy na třídílnou matraci o celkovém rozměru 80×195 cm z látky Medico vás tak celkem budou stát 890 Kč +20% = 1 068,– Kč.

Všechny naše potahy mají zip kolem celého obvodu, čili jej velmi snad oblečete na matraci. Většina je pak pratelná min. na 60 stupňů, což je teplota, která efektivně ničí roztoče.

K matraci rotoped ZDARMA

31. července 2020

Abyste se nejen dobře vyspali, ale i přes den pro sebe mohli udělat něco zdravého, přichystali jsme pro vás akční nabídku. Za každých 4 900 Kč utracených za naše produkty (matrace a/nebo potahy) od nás získáte zapůjčení rotopedu na jeden měsíc zdarma. Pokud utratíte za naše produkty 9 800 Kč získáte rotoped na dva měsíce, případně dva rotopedy na měsíc atd. Převzetí a vrácení rotopedu musí proběhnout v Brně nebo ve Zlíně u našeho partnera, který zapůjčení zajišťuje. Případná doprava rotopedu není součásti akce, ale lze ji v rámci okresu Brno-město nebo Zlína a nejbližšího okolí za příplatek zařídit.

Nabídka platí jak při pořízení matrace z našeho brněnského showroomu, tak i nákupu online.

Akce platí do 31.8.2021.

Jak probíhá šití potahu na matraci

16. února 2020

Prošití potahu rounem

Potahy na matrace šijeme z několika druhů látek. Na začátku jsou některé látky prošity PES rounem o gramáži 200g/m2. Přítomnost rouna ze spodní strany potahu zlepšuje tepelný komfort a pocitově dělá matraci příjemnější. Neprošíváme potahy, které zabraňují proniknutí vlhkosti do jádra matrace a dále potah ze 100% bavlny. Na přání lze ušít libovolný potah v neprošité variantě.

Řez potahovou látkou s PES rounem

Řez potahovou látkou s PES rounem

Naměření a obšití látky

Po ustřižení látky na potah v požadované velikosti je látka po obvodu obšita, což zabrání jejímu třepení a umožní kvalitní zpracování.

Obšitá látka

Obšitá látka

Vytvoření rohů

Na připravené látce následuje vytvoření rohů na obou částech potahu tak, aby rozměrově odpovídaly požadované výšce matracového jádra, pro které je potah šit.

Zpracování rohu potahu

Zpracování rohu potahu

Všití zipu

Na závěr je do potahu všit zip. Standardně používáme zip po celém obvodu matrace, kterým lze potah rozdělit na dvě části. Toto řešení vám umožní snáze potah navléct na matraci a usnadní údržbu. U dělitelného potahu můžete vyprat vždy jen tu polovinu, na které jste spali. Na přání lze potah ušít se zipem do „L“. Výsledkem je potah přesně na míru vaší matraci, který se vám bude i snadno udržovat.

Nový potah na matraci si můžete vybrat a navrhnout na naší stránce Potahy na matrace