Materiály. Naše matrace vyrábíme ze široké palety materiálů. Každý si vybere!

Materiály využívané při výrobě matrací


 • Latex

  Latex patří k velmi populárním materiálům v matracích. Získává se z brazilského kaučukovníku, konkrétně z kaučukového mléka. Výsledné latexové desky jsou příjemně měkké, pružné a perforované pro lepší provzdušnění. Latex vyniká zejména vysokou odolností vůči roztočům, plísním a bakteriálním zárodkům. Latex je díky své univerzálnosti vhodný do matrací pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. V našich matracích najdete latexové desky s min. obsahem 25% přírodního kaučuku.

 • Pěna Biogreen

  Biogreen pěna je vyráběna za studena podobně jako studená pěna (HR) a nabízí tak vysokou prodyšnost. Oproti klasické HR pěně jsou při její výrobě používána přírodní oleje. Přítomnost přírodních olejů v matraci do postele zaručuje její vyšší životnost, komfortnější vlastnosti a příznivější vliv na organismus. Do našich matrací používáme Biogreen pěnu ve dvou tvrdostech.

 • Kaktus

  Kaktusové desky jsou vyráběny primárně z rostliny Agáve, jež je pěstována převážně ve střední Americe a patří k tradičním surovinám např. při výrobě nápojů a textilií. Vlákna jsou oddělována z rostliny mechanicky, tzn. ekologickou a zdravotně nezávadnou cestou. Opakovaným máčením ve vodě s přídavkem soli a citrónové šťávy vlákna měknou a získávají poddajnější a světlejší charakter. Výsledná kaktusová deska v matraci je pak velmi elastická, prodyšná (výborně odvádí vlhkost a teplo) a má vysokou životnost. V porovnání s kokosovou deskou, má kaktus měkčí a poddajnější charakter při zachování velmi podobné prodyšnosti.

 • Kokos

  Kokosové desky jsou vyráběny z vláken, které se získávají z povrchu kokosových ořechu při jejich zpracování. Vlákna se pak mechanicky zpracovávají do různě tlustých desek a navíc se ošetřují latexem, případně jinou látkou. Toto ošetření zvyšuje životnost a pružnost desek a v neposlední řadě omezuje přirozenou schopnost kokosu pohlcovat vlhkost. Kokosové desky v matracích zlepšují jejich prodyšnost, dodávají jim patřičnou tuhost a trvanlivost (prakticky je nejde proležet).

 • Koňské žíně

  Koňské žíně patří k tradičním a ověřeným materiálům pro výrobu matrací. Koňské žíně jsou získávány z hřívy a ocasů koní, tzn. že při tomto kůň nijak netrpí a navíc jsou zpracovávány 100% ekologickou cestou. Žíně vynikají zejména schopností výborně absorbovat teplo a vlhkost od lidského těla a dovolují správné odvětrání vaší matrace do postele. Koňské žíně patří historicky k nejluxusnějším materiálů určených pro výrobu matrací. Na matraci s koňskými žíněmi dokonce v současnosti spí i britská královna.

 • Viscoelastická pěna

  Tento typ pěny je také znám také jako tzv. líná pěna a byl původně vyvinut americkou NASA pro využití v leteckém průmyslu. Jde o speciální typ studené pěny (HR), jejíž hlavní předností je, že mění svoji tuhost v závislosti na tlaku a hlavně teplu. Po ulehnutí na pěnu dochází tedy k jejímu změknutí, čímž umožní lepší přizpůsobení křivkám ležící osoby. Pěna tak obejme tělo spícího, lépe rozloží jeho hmotnost a je tudíž velmi vhodná pro osoby, jež jsou dlouhodoběji upoutané na lůžko, případně mají problémy s klouby či otlaky.

 • Studená pěna

  Studená pěna (HR pěna) je vylepšená verze PUR pěny. Oproti PUR pěnám je vyráběna při nižší teplotě a za přítomnosti vody, čímž je zaručena vyšší pórovitost pěny a tím její lepší provzdušnění. Dále nabízí vyšší životnost a komfort ležení. Při výrobě našich produktů jsou využívány jen kvalitní a ověřené pěny o hustotě 35-45 kg/m3.

 • PUR pěna

  Polyuretanová pěna (PUR), patří mezi stálice při výrobě matrací. Jde o cenově velmi dostupnou pěnu, která při vyšší hustotě poskytuje příslušný komfort a životnost. Proto v našich produktech s PUR pěnou, využíváme pouze pěnu o objemové hmotnosti 28-35 kg/m3.

 • RE pěna

  Jedná se o tzv. pojenou pěnu, která vzniká tlakovým lisováním HR a PUR pěn o různé objemového hmotnosti. Tímto výrobním postupem se dosáhne kvalitní pěny, jež má sice omezenější prodyšnost, ale nabízí velmi vysokou odolnost a tuhost. Umísťuje se tedy výhradně doprostřed matrace pro zajištění její vyšší tuhosti a odolnosti. Svými vlastnostmi je RE pěna velmi vhodná pro vyšší váhové kategorie. Pro naše produkty pak využíváme RE pěnu o hustotě 80kg na metr krychlový.

 • Levandulová pěna

  Jde o variantu rychle reagující visco/paměťové pěny s příměsí esenciálního levandulového oleje. Tento dělá pěnu velmi měkkou, zlepšuje trvanlivost a poddajnost. Celkově je pěna nadprůměrně komfortní a neuvěřitelně poddajná. Díky širší buněčně struktuře je i dobře prodyšná. Přítomnost přírodního oleje v neposlední řadě minimalizuje vliv chemie na člověka.